1601 yılında Aragon Krallığı’nda dünyaya gelen Cizvit keşişi Baltasar Gracian, kaleme aldığı ‘‘Zor Zamanlar için İnsan Kalma Rehberi’’ adlı kitabında; düne, bugüne ve yarına dair hepimizin bilmesi gereken tavsiyeleriyle kendi iç yolculuğumuza rehber olabilecek altın değerinde önerilerini bizimle paylaşıyor.

Hafta sonunuza eşlik edebilecek bu kitabı okurken yanınıza bir de kalem almanızı tavsiye ederiz. Zira altını çizeceğiniz birçok cümle olacak.
---
Baltasar Gracian was a Spanish Jesuit and baroque prose writer and philosopher. He was born in Aragon Kingdom in 1601. In his ‘‘Practical Wisdom for Perilous Times’’ book, you can find his golden suggestions…

0 kişi beğendi

Başkanımız Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Fortune Türkiye dergisi tarafından 11. kez hazırlanan “Türkiye’nin En Etkili 50 İş Kadını” listesinde, 18. sırada yer aldı. “Gelecek, Vizyoner Kadın Yöneticilerle İnşa Edilecek” başlığı altında, listede yer alan tüm başarılı kadınları kutluyoruz.
---
Our President Ahu Büyükkuşoğlu Serter took the 18th spot on Fortune Magazine Turkey's ‘‘Turkey's 50 Most Influential Women in Business’’ list this year. This is the 11th time Fortune Magazine Turkey is preparing this list. We congratulate all the successful women on the list under the title “Future Will Be Built with Visionary Female Leaders’’.

0 kişi beğendi

Sıradan objeleri farklı bağlamlarda ele alarak; büyük ölçeklerde izleyiciye sunan Claes Oldenburg, 1960’ların sonlarına doğru kamusal alanlar için yapmaya başladığı ikonik heykelleriyle düşüncelerini topluma yansıtmıştır. Sanatçının en bilinen çalışmalarından biri 1969 yılında yaptığı “tankın üstündeki ruj” heykelidir. Oldenburg, çalışmasında son derece "kadınsı" bir ürünü savaşın "erkeksi" makineleriyle birleştirmiştir.

Sanatçının ikonlaşmış popüler imajları sanat eseri olarak sunması, modernist sanat müzelerinin baskıladığı özgün ve orijinal sanat eseri anlayışına karşı bir duruştur aslında.

---

Claes Oldenburg is an American sculptor, best known for his public art installations typically featuring very large replicas of everyday objects. In late 1960s, he started to reflect his opinions through doing iconic sculptures for public spaces. His one of the most well known art work is ‘‘Lipstick on Tank’’. He made it in 1969. Oldenburg, combined an extremely "feminine" product with the "masculine" machines of war in his art work.

He protests understandig of modernist art museum repressive perspective through his art works.

#farplastasanat

0 kişi beğendi

0 kişi beğendi

Oscar Wilde'ın “Mutlu Prens” kitabı, her yaşta insanın okurken keyif alabileceği, kısa, öz ve sıcacık hikayelerden oluşuyor.

Hafta sonunuza eşlik edebilecek bu küçük kitapta altını çizeceğiniz yerler çok olacak.

#haftasonuönerisi

0 kişi beğendi

Yönetim Kurulu Üyemiz ve Fark Holding CEO’su Ömer Burhanoğlu; Taysad dergisine, holding bünyesindeki girişim projelerimizi, teknolojinin gelişiminde girişimlerin rolünü, yatırım yaptığımız şirketlerden beklentilerimizi ve çok daha fazlasını anlattı.

Haberin detayını sizlerle paylaşıyoruz.

0 kişi beğendi

2021 yılının ikinci Fark Talks etkinliği, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Urbanite Venture Kurucusu ve Fark Labs Danışma Kurulu Üyesi Arzu Tekir'in moderatör olduğu etkinliğe; dünyanın farklı yerlerinden önemli isimler katıldı.

Mikromobilitenin hayatımıza girmesiyle, yeni düzene uyum sağlayan şehirlerimiz, sürdürülebilir bir gelecek ve daha birçok konu üzerine konuşulan keyifli sohbeti kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için etkinliğin kaydını sizlerle paylaşıyoruz.

https://youtu.be/AQomD3fI6rk


How micromobility is advancing our cities into a sustainable future and why we must invest in it?About this EventOur car-loving culture is evolving. Our citi...

0 kişi beğendi

Günlük yaşamda görmeye alışık olduğumuz her tür ürüne, sanat eseri olabilme özgürlüğünü getiren Claes Oldenburg, anıtsal boyda çalıştığı eserleri ile ünlenmiştir. 1976 yılında yaptığı, Philedelphia’da Centre Square Plaza’da bulunan Mandal (Clothespin) adlı heykeli bunlardan biridir. Büyük boyutlarda yapılmış olan bu mandal, yerleştirildiği alandaki gökdelenlerle uyum içindedir. Dikkatli bakıldığında, birbirine sarılmış iki form göze çarpmaktadır.

#theartdepartment #farplastasanat

0 kişi beğendi

#betterfuturetogether #motivation

0 kişi beğendi

Farplas, “Kadını Güçlendirme Prensipleri”ni imzaladı.

Yürüttüğümüz tüm projelerde kadın - erkek eşitliği anlayışını benimsiyor ve bu doğrultuda, kadının toplumda, iş hayatında ve ekonomik alanda güçlendirilmesi konusundaki tüm çalışmaları destekliyoruz.

#BetterFutureTogether

0 kişi beğendi
0
Employees
0
White Collar
0
Blue Collar
0
Branch

Contact Form

Sponsor Reklam

Photos

View All

Sponsor Reklam

Gera Makina

Videos

Henüz video yüklenmedi!