Marka ve Kurumsal İletişim Müdürümüz Nilüfer Gürle Hiçyılmaz'ın, Arzu Tekir'in kaleme aldığı ve iş hayatına dair çok keyifli ve öğretici bir kitap olan ''Şimdi Senin Zamanın'' hakkındaki izlenimlerini sizlerle paylaşıyoruz. Arya Kadın Yatırım Platformu'nda Kurumsal İletişim Direktörü ve Fark Labs'te Danışma Kurulu Üyesi olarak görev alan Arzu Tekir'in yazdığı bu kitabı okurken, iş hayatınızda neleri daha farklı yapabileceğiniz ve kendinizi sürekli nasıl geliştirebileceğinizle ilgili birçok değerli bilgiye ulaşabilirsiniz.

35 yıl Farplas’ta farklı pozisyonlarda görev alan ve son 17 yılında da Genel Müdürlük görevini üstlenen eski Genel Müdürümüz ve şu anda Farform Yönetim Kurulu Üyesi olan Sn. Ali Rıza Aktay, TAYSAD dergisine, TAYSAD’ın gelecek hedefleri, sektörün mevcut durumu ve öncelikleri ile ilgili görüşlerini aktardı. Röportajın tamamını sizlerle paylaşıyoruz.
---
Ali Rıza Aktay, our former General Manager and current Board Member of Farform, spoke with TAYSAD magazine. Ali Rıza Aktay has worked in various positions at Farplas for 35 years and was General Manager for the last 17 years. Ali Rıza Aktay shared his thoughts on TAYSAD's future goals, the current status of the industry, and the sector's priorities. We share the entire interview with you.

Young Executive Academy (YEA) tarafından düzenlenen ve global firmaların CEO'larının ağırlandığı etkinliğe, CEO'muz Haluk Akçalı konuk oldu. Aralık 2020’den itibaren 6 ay boyunca 5 farklı alanda (İnsan Kaynakları, Big Data, Satış Pazarlama, Endüstri 4.0, Girişimcilik) her hafta eğitim alan öğrenciler, 24 hafta süren YEA sürecini tamamladılar. Programın kapanışında gerçekleştirilen “CEO Programı” kapsamında, öğrenciler, iş dünyasına dair merak ettiklerini CEO'muz Haluk Akçalı'ya sorma fırsatı elde ettiler.
---
Haluk Akçalı, our CEO, attended an event hosted by the Young Executive Academy (YEA), which featured CEOs of global companies. Students took weekly training in five different disciplines (human resources, big data, marketing & sales, industry 4.0, enterpreneurship) and finished the YEA training program throughout the six months since December 2020. Students got the opportunity to ask our CEO Haluk Akçalı various questions regarding the business sector at the end of the session.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank, şirketimizi ziyareti sırasında fabrikamız ile ilgili kısa bir röportaj gerçekleştirdi.
Şirketimiz hakkında ”Farplas denince aklıma gelen plastik parçalar üreten bir fabrikaydı. Ancak bugün gördüm ki özellikle mühendislik ve tasarım alanında otomotiv endüstrisinin dünya devi firmalarıyla, otomotivin konsept aşamasından itibaren çalışan; bir otomobilin içini, dışını, tasarımını yapan bir firmadan bahsediyoruz.” dedi.
Sn. bakanımızın söylediği övgü dolu sözleri hepimizi onurlandırdı.
Röportajın tamamını sizlerle paylaşıyoruz.

Farplas Oto Yedek Parçaları İml.ith.ihrc. A.Ş.

Sana Farklı Gelecek MT programımıza başvurabilirsiniz.

‘‘Sana Farklı Gelecek’’ MT programımız kapsamında; kendinizi geliştirebileceğiniz, global ofislerimizde çalışma imkanı elde edebileceğiniz, hızla değişen mobilite ve akıllı ulaşım teknolojilerine dair her an yeni şeyler öğrenip kariyerinizi şekillendirebileceğiniz yeni mezun yetiştirme programımıza başvurmak için: https://sgm.gr/IZXjY

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank, geçtiğimiz günlerde TOSB gezisi kapsamında fabrikamızı da ziyaret etti.

Teknoloji İcra Kurulu Üyemiz Murat Peker’in gerçekleştirdiği şirket tanıtım sunumumuzla başlayan program, T2 fabrika turuyla devam etti. Fabrika turu sırasında, Sn. Bakanımız Mustafa Varank’a; Fark Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Burhanoğlu, Farplas CEO’su Haluk Akçalı ve Operasyonlar İcra Kurulu Üyesi Soner Başköy de eşlik etti. Sn Varank, fabrika turu sırasında ürettiğimiz parçalar ve üretim hatlarımız hakkında bilgi sahibi olurken; bir parçanın üretimini de gerçekleştirdi. Çalışma arkadaşlarımızla sohbet ederek ve ürün hatlarıyla ilgili bilgiler alarak, fabrika turunu tamamladı.

Başkanımız Ahu Buyukkusoglu Serter, Capital dergisinin 21 yıldır düzenlediği “Türkiye’nin En Güçlü 30 İş Kadını” listesinde 26. sırada yer aldı. Kadının iş dünyasındaki gücüne vurgu yapan, sadece iş hayatındaki performansıyla değil, yürüttüğü sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da topluma katkı sağlamayı başaran tüm iş kadınlarını kutluyoruz.

---

Our President Ahu Büyükkuşoğlu Serter is 26th on Capital Magazine Turkey's ‘‘Turkey's 30 Most Powerful Business Women’’ list this year. This is the 11th year Capital Magazine Turkey has published this list. We congratulate all the women who have achieved success in influencing society not only through their business performance but also through their social responsibility efforts by empowering women in business.

200.000 TL TÜBİTAK hibe destekli #ThinkBİGG başvuruları açıldı! https://bit.ly/ThinkBİGG Fark Labs çatısı altında Think BİGG programına erkenden katılan girişimler arasına gir, geleceğini bugünden tasarla.

Mobilite, üretim ve malzeme teknolojileri ve IoT başta olmak üzere, Yaşam Bilimleri ve Sürdürülebilir Yaşam Tarzı alanlarında inovatif bir iş fikrin varsa aşağıdaki linkten ön başvuru formunu doldur, şirketini kurmak için ilk adımı at.

#betterfuturetogether #girişim #girişimcilik #startup #teknoloji

Farplas Kore Ofis Yöneticisi olarak görev yapan çalışma arkadaşımız Cemal Baki ile Kore'de bulunan ofisimize ve Kore'nin kültürel özelliklerine dair keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

---

We talked about Farplas Korea Office and cultural aspects of Korea with its Branch Manager Cemal Baki. Below, we've included the highlights of this fascinating interview.

0
Employees
0
White Collar
0
Blue Collar
0
Branch

About the Company

.

Contact Form