Do you know that you can support your HRB-4 Roll Bending Machine with auto unloading system?
🇹🇷⬇️🇹🇷
HRB-4 Silindir Bükme makinenizi, otomatik sac çıkartma sistemi ile destekleyebileceğinizi biliyor musunuz? #durmazlarmakina #rollbending

Durmazlar Makina Sanayi Tic. A.Ş.
0 kişi beğendi

We produce machines for space technology, for energy production and for aviation.
🇹🇷⬇️🇹🇷
Ürettiğimiz makineler uzay teknolojilerinde, enerji üretiminde ve havacılıkta kullanılıyor. #durmazlarmakina

Durmazlar Makina Sanayi Tic. A.Ş.
0 kişi beğendi

Durma HD-FO Fiber Cutting Lasers stand out with their speed, high-quality materials, efficiency and industrial designs. Loading and unloading of the material to be cut require less effort when the shuttle table is not necessary. The ease of use, low operating costs, quick-opening top cover, easy access to the cutting area, the compact bridge design and easy transportation benefits increase your work efficiency in all areas.
🇹🇷⬇️🇹🇷
Durma HD-FO Fiber Kesim Laserler, hızları, yüksek kaliteli malzemeleri, verimlilikleri ve endüstriyel dizaynlarıyla ön plana çıkarlar. Kesilecek malzemenin yükleme ve boşaltması, mekik tablanın gerekli olmadığı durumlarda daha az çaba gerektirir. Kullanım kolaylığı, düşük işletim maliyetleri, hızlı açılan üst kapak, kesim alanına kolay erişim, kompakt köprü tasarımı, kolay nakliye avantajları ile her alanda iş verimliliğinizi arttırır. #durmazlarmakina #durma #lasercut #fiberlaser #fiberlasercuttingmachine

0 kişi beğendi

Sala de Medeiros is an engineer at Purdue University. She and her colleagues found a way to turn an ordinary sheet of paper into a simple electronic keypad. Many teams around the world are working on paper-based electronics. But this new device is the first to power itself and also repel water and dust.
The team placed a stencil with the shape of a circuit onto the back of the paper. Then they sprayed on several layers of materials. Two layers contained tiny nickel particles. These act like wires to carry electricity through the circuit. The final layer is another coating of the Teflon-like chemical. Finally, the team flipped the paper over and printed a keypad of numbers on the other side. They also added a tiny Bluetooth chip. This let their paper device talk to a computer.
🇹🇷⬇️🇹🇷
Purdue Üniversitesi'nde mühendis olan Sala de Medeiros ve ekibi sıradan bir kağıt yaprağını basit bir elektronik tuş takımına dönüştürmenin bir yolunu buldular. Üzerinde çalıştıkları klavye kendi kendine güç sağlarken su ve tozu da kendinden uzak tutuyor.

Ekip, önce kağıdın arkasına devre şeklinde bir şablon yerleştirmiş. Sonra üzerine küçük nikel parçacıkları içeren birkaç katman malzeme püskürtmüşler. Bunlar da devre boyunca elektriği taşıyan teller gibi davranmaya başlamış. Son katman ise teflon benzeri kimyasalın başka türev. Son olarak, ekip kağıdı ters çevirmiş ve diğer tarafa bir tuş takımı rakamları yazdırmış. Ayrıca küçük bir Bluetooth yongası eklemişler. Bu da kağıt klavyenin bir bilgisayarla iletişim kurmasını sağlamış. #durmazlarmakina #inventions #hightech

0 kişi beğendi

Durma PBF Series Press Brakes are designed with a customer-oriented approach with its compact design for bending that required lower stroke values. Low investment cost and minimum maintenance cost allow high-profit opportunity. - The perfect equipment and economical solution for efficient, precise bending are possible with PBF. - It was developed with the expertise of Durmazlar R&D Center engineers and will provide even more power than before with innovative solutions.
🇹🇷⬇️🇹🇷
Durma PBF Serisi Abkant Presler yüksek strok ihtiyacı olmayan bükümler için kompakt tasarımı ile müşteri odaklı düşünülerek tasarlanmıştır. Düşük yatırım maliyeti, minimum bakım masrafı ile yüksek kazanç olanağı sağlar. - Verimli, hassas bükümler için mükemmel donanım ve ekonomik çözüm PBF ile mümkündür. -Durmazlar AR-GE Merkezi mühendislerinin uzmanlığıyla geliştirilmiş olup inovatif çözümleriyle gücünüze güç katacaktır. #durmazlarmakina #pressbrake #abkant #abkantpresse

0 kişi beğendi

#womensday #kadınlargünü #durmazlarmakina #durma

0 kişi beğendi

Tiny hybrid robots made using stem cells from frog embryos could one day be used to swim around human bodies to specific areas requiring medicine, or to gather microplastic in the oceans.
“These are novel living machines,” said Joshua Bongard, a computer scientist and robotics expert at the University of Vermont, who co-developed the millimetre-wide bots, known as xenobots.
“They’re neither a traditional robot nor a known species of animal. It’s a new class of artefact: a living, programmable organism.
🇹🇷⬇️🇹🇷
Kurbağa embriyolarından elde edilen kök hücreler kullanılarak yapılan minik hibrit robotlar, gelecekte insan vücudunun etrafında ilaç gerektiren belirli alanlara ulaşmak veya okyanuslarda mikroplastik toplamak için kullanılabilecek
Vermont Üniversitesi'nde bilgisayar bilimcisi ve robotik uzmanı olan ve xenobotlar olarak bilinen milimetre genişliğindeki botları birlikte geliştiren Joshua Bongard, "Bunlar yeni yaşayan makineler" olarak tanımlıyor.
Ne geleneksel bir robot ne de bilinen bir hayvan türü. Yeni bir artefakt sınıfı: Canlı, programlanabilir bir organizma. #durmazlarmakina

0 kişi beğendi

Turkey’s first native fiber laser systems, “BRILASE©️”, are designed, developed, manufactured, and presented to the global market by DURMA. Available in 1 – 14 kW power range, BRILASE offers sources for high-quality metal machining along with exceptional beam quality, precision, speed, and ease of use. Armed with the BRILASE product line, DURMA once again sets the industry standards in laser-based manufacturing, a long-time tradition.
🇹🇷⬇️🇹🇷
Türkiye’nin ilk yerli fiber lazer sistemi olan “BRILASE©️, Durmazlar Makine tarafından geliştirilmiş, üretilmiş ve tüm dünya pazarına sunulmuştur. Yüksek ışın kalitesi ve 1 ila 14 kW güç aralığıyla BRILASE, metal işlemede en yüksek kaliteyi, hassasiyet, hız ve kullanım kolaylığından ödün vermeden kullanıcısına sunar. BRILASE ile donanmış makineleri sayesinde Durmazlar Makine, yılların geleneğini bu alanda da sürdürerek endüstri standartlarında belirleyici olmuştur. #fiberlaser #durmazlarmakina #brilase

0 kişi beğendi

New type of optical computing could solve highly complex problems that are out of reach for even the most powerful supercomputers.
💻💻💻
Optical or photonic computing uses photons produced by lasers or diodes for computation, as opposed to classical computers which use electrons. Since photons are essentially without mass and can travel faster than electrons, an optical computer would be superfast, energy-efficient and able to process information simultaneously through multiple temporal or spatial optical channels.
⬇️🇹🇷⬇️
Yeni optik bilgi işlem türü, en güçlü süper bilgisayarların bile aşamayacağı karmaşık sorunları çözebilir.
💻💻💻
Optik veya fotonik hesaplama, elektron kullanan klasik bilgisayarların aksine, hesaplama için lazerler veya diyotlar tarafından üretilen fotonları kullanıyor. Fotonlar ise kütlesiz oldukları için elektronlardan daha hızlı hareket edebilliyorlar. Bu sayede optik bilgisayar bilgileri birden çok zamansal veya uzamsal optik kanal aracılığıyla aynı anda işleyebilecekler. #durmazlarmakina

0 kişi beğendi

Your time is valuable for us!
🇹🇷⬇️🇹🇷
Zamanınız bizim için değerli! #durmazlarmakina #fiberlaser

Durmazlar Makina Sanayi Tic. A.Ş.
0 kişi beğendi
0
Employees
0
White Collar
0
Blue Collar
0
Branch

Contact Form

Sponsor Reklam

Photos

View All

Sponsor Reklam

Gera Makina

Videos

View All