Yeşil elektrikle çalışan bir buhar kırıcısının karbon üretimini %90 azaltabileceğini biliyor muydunuz?​

İklim nötr olma yolculuğumuz kapsamında SABIC ve Linde ile birlikte dünyanın ilk elektrikle ısıtılan buhar kırıcısı üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. ​

Devrim niteliğindeki bu inovasyonumuzu, konvansiyonel buhar kırıcılara kıyasla neredeyse karbon içermeyen temel kimyasalların üretimini mümkün kılacak şekilde geliştiriyoruz.​

#BuharKırıcı #SteamCracker #NetZero2050 #ClimateProtection #BASF #BASFTürkiye

0 kişi beğendi

Hızlı artan dünya nüfusunun gıda ihtiyacının karşılanması için 2015 yılına kıyasla 2050 yılında yaklaşık 5 milyar ton gıdaya daha ihtiyacımız olduğunu biliyor muydunuz?​

Dünyanın en kıymetli sektörü tarımın önemi her geçen gün daha da artıyor.​

#TarımDünyanınEnBüyükİşi #Tarım #BASFTarımÇözümleri #BASF #BASFTürkiye

0 kişi beğendi

Bir kimya şirketi olarak dünyanın plastik atık sorununu çözmeye yönelik çözümler geliştiriyoruz.

Kimyasal geri dönüşüm ile bugün geri dönüşümü mümkün olmayan plastikleri dönüştürüyor ve onların yeniden kullanılmasını sağlıyoruz. Bu vizyonumuz kapsamında; 2025 yılına kadar fosil ham maddelerin yerine yıllık 250.000 metrik ton geri dönüştürülmüş ham madde işlemeyi hedefliyoruz.

#ChemCycling #PlastikAtık #GeriDönüşüm #DöngüselEkonomi #Sürdürülebilirlik #Kimya #Chemistry #BASF #BASFTürkiye

0 kişi beğendi

Geleceği yaşanabilir kılmak bizim elimizde.

BASF olarak üzerimize düşen sorumluluğumuzun bilinciyle; 2030’a kadar karbon emisyonlarımızı %25 azaltmayı ve 2050’ye kadar dünya genelinde net sıfır emisyona ulaşmayı hedefliyoruz.

Çünkü biz, yalnızca kimya üretmekle kalmıyor aynı zamanda biyolojik çeşitliliğe, doğaya saygı duyarak çevre bilincini artırmaya katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz. 🌱

#DünyaÇevreGünü #BASF #BASFTürkiye

BASF Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti.
0 kişi beğendi

8-12 Haziran arasında düzenlenecek ChemSupplier - Kimya Sektöründe Tedarik Yönetimi Sanal Zirvesi’nde Genel Müdürümüz Rami Atikoğlu “Türkiye’de ve Dünyada Hammadde Üretiminde Yaşanan Gelişmeler” oturumunda (8 Haziran), Satınalma ve İdari İşler Müdürümüz Tuğşat Güler ise “Pandemi Sonrası Tedarik Süreçleri Nasıl Yönetilmeli?” oturumunda (9 Haziran) konuşmacı olarak yer alacak.​

Etkinliğe katılmak için linke tıklayın. 👉🏻 https://bit.ly/3yZQIKi​​

#ChemSupplier #Kimya #Chemistry #BASF #BASFTürkiye

0 kişi beğendi

Japon bebek ürünleri üreticisi Zoom T, Tokyo, Dr. Bétta markalı biberonlarının üretimi için Ultrason® P ürünümüzü tercih ediyor.

Polifenolsülfon’un üstün özellikleri sayesinde Zoom T, bombeli yapıdaki sağlıklı, güvenli ve kolay taşınabilir biberonu rahatlıkla üretebiliyor. Detaylı bilgi için linke tıklayın. 👉🏻 https://on.basf.com/3fNjSmW

#Ultrason #SağlıklıPlastik​ #Kimya #Chemistry #BASF #BASFTürkiye

0 kişi beğendi

Dünyamızın en büyük tehdidi olan iklim değişikliğinin etkilerinin azalmasına yardımcı olacak yeni teknolojiler için bir enerji şirketi olan RWE ile iş birliği yaptığımızı sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Bu iş birliğimiz kapsamında;

🌏 Ludwigshafen tesislerimizi yeşil elektrik ve yenilikçi üretim teknolojileri ile kimya endüstrisinin iklim koruma konusunda referans alabileceği bir merkeze dönüştürmeyi hedefliyoruz.
🌏 2 GW kapasiteli rüzgar enerji santralinin, 2030'dan itibaren karbon içermeyen üretim süreçlerimiz için tesislerimize yeşil elektrik sağlayacağını ön görüyoruz.
🌏 Kimya endüstrisinin iklim nötr olmasına ve karbon içermeyen hidrojen kullanımına odaklanıyoruz.

Haberimizin devamı için linke tıklayabilirsiniz. 👉🏻 https://on.basf.com/3oNZYfB

#ClimateProtection

#BASF #BASFTürkiye

0 kişi beğendi

Avrupa Birliği’nin 2030’a kadar karbon salımını azaltma, 2050 yılında ise ‘karbonsuz kıta' olmak amacıyla ortaya koyduğu çevre planı Yeşil Mutabakat politikasını biz de destekliyoruz. ​​

’Karbon Yönetimi’ projemiz kapsamında müşterilerimizin karbon ayak izini azaltacak ürünler geliştirmekle kalmıyor aynı zamanda yenilenebilir enerji kullanımımızı artırmayı, kimyasalların üretimi için yeni karbon içermeyen süreçlerin geliştirilmesini ve yaygınlaştırılmasını hızlandırmayı hedefliyoruz. ​

#NetZero2050 #BASF_CMD #ClimateProtection #EUGreenDeal #YeşilMutabakat #GreenDeal #CarbonManagement ​#wecreatechemistry

#BASF #BASFTürkiye

0 kişi beğendi

Yaz aylarının vazgeçilmez besini salataların bilimle nasıl harmanlanıp sofralarımıza geldiğini biliyor musunuz?

Değişen dünya düzeni ve hızla artan nüfusla birlikte kaynaklarımız gittikçe daha da kıymetli hâle gelmeye başladı. Bu sebeple var olan kaynaklarımızı nasıl en etkili ve en iyi şekilde kullanabiliriz fikrinden yola çıkarak ödüllü ‘Fresh Air Production’ ekibiyle birlikte yepyeni bir podcast serisi başlattık.

Bu podcast serilerimizle yalnızca gezegendeki en sağlıklı gıdaları araştırmakla kalmayıp aynı zamanda bunların nasıl yetiştirildiğini de anlatacağız. Sizleri gıda sektörünün önde gelen bilim insanlarıyla, tarım alanındaki son teknolojilerle ve dünyanın en önemli işlerinden birini yapan çiftçilerle tanıştıracağız.

Podcast’imizi dinlemek için linke tıklayabilirsiniz. 👉🏻 https://bit.ly/34i9kqp

#Podcast #ScienceBehindYourSalad #Tarım #Agriculture #Bilim #Science #Kimya #Chemistry

#BASF #BASFTürkiye

0 kişi beğendi

Uçaklarda yakıt tüketimini azaltmak için doğadan ilham aldık!

Bir uçağın havada sürtünme direnci ne kadar düşükse yakıt tüketimi de o kadar düşük olur. Havacılık sektörü, doğayı rol model alarak aerodinamik sürüklenmeyi azaltmanın yollarını uzun yıllardır yoğun bir şekilde araştırıyor. Lufthansa Teknik ile ortak bir projenin parçası olarak bu konuda bir atılım gerçekleştirmeyi başardık.

Lufthansa ile yaptığımız iş birliği ile köpek balığı derisinin ince yapısını taklit eden ve aerodinamiği optimize ederek yakıt tüketimini azalatan bir yüzey filmi olan AeroSHARK’ı geliştirdik. Lufthansa Kargo, 2022 yılı itibarıyla tüm Boeing 777 tipi kargo uçaklarını AeroSHARK ile donatarak uçuşları daha ekonomik hale getirecek ve emisyonları azaltacak.

#AeroSHARK #Lufthansa #Kimya #Chemistry

#BASF #BASFTürkiye

0 kişi beğendi
0
Employees
0
White Collar
0
Blue Collar
0
Branch

Contact Form